Spet divje kulture, Razpis za mobilnost 2025 izbor


29. maj – 29. junij 2025

Radi bi se zahvalili vsem, ki ste se prijavili na razpis Rewilding Cultures Mobility Conversation 2025. Izbirna komisija, v sestavi predstavnikov partnerskih organizacij projekta Rewilding Cultures, je skrbno pregledala vse vloge in skupaj sprejela odločitev, komu bo dodelila nepovratna sredstva.

Izmed več kot 80 prijav, prejetih na javnem razpisu, so bili izbrani Anni Puolakka (Cultivamos Cultura), Catherine Lenoble (Makery), Kim Doan Quoc (Jonska univerza), Ren Loren Britton (Schmiede Hallein), Thomas Preindl (Projekt Atol), Dharmendra Prasad (Bioart Society), Liora Moser (Culture Yard) in Gemma Ciabattoni (Radiona). Rewilding Cultures Mobility Conversation 2025 izbori

Za več informacij o izbranih projektih klikni na povezavo spodaj:
https://bioartsociety.fi/projects/rewilding-cultures/posts/rewilding-cultures-mobility-conversation-2025-selections-made?fbclid=IwY2xjawKlJHxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFiZTJjQldLQzRJdHBOT3dmAR7CAtzbxsYl_aAIRz4-XPR3LX2-FLDvT0v8YX0fKWzeYXrflZUNR3upSezEvw_aem_9l21M2dDBOTFNXCaoq958g

Projekt Spet divje kulture / Rewilding Cultures (RC) združuje partnerje iz osmih držav EU s skupnimi interesi na področju raziskav na presečišču umetnosti in znanosti oziroma na stičišču razvoja umetnosti in tehnologij. Združujejo jih predvsem skupne vrednote in metode pri krepitvi zmogljivosti ustvarjalnih skupnosti z mednarodno mobilnostjo umetnikov, raziskovalcev in tehnologov.

Projekt vsebuje tri vsebinske stebre:
V prvem partnerji tvorijo mrežo mednarodnih dogodkov za raziskovanje in soustvarjanje na področju umetnosti, tehnologij in skupnosti. Skupna značilnost teh dogodkov je, da ne gre za klasične formate, temveč za hibridne forme prireditev, ki so namenoma umeščene v oddaljena okolja, daleč od običajnih urbanih prizorišč sodobnega ustvarjalnih središč, kar jim omogoča, da se osredotočijo na procesne dejavnosti, kot so vzajemno učenje, terensko delo, raziskovanje in soustvarjanje, namesto na predstavitev končnih umetniških del.

Drugi steber projekta so raziskovalno usmerjeni rezidenčni programi, ki ponujajo razvojno, skupnostno in raziskovalno delo.
Tretji vsebinski steber se nanaša na mehanizme obveščanja in deljenja znanj. Ti vključujejo serijo publikacij, mednarodno konferenco, v sklopu katerih se srečujeta praksa in teorija in jasno medijsko strategijo.

Ti trije vsebinski stebri so prepleteni s horizontalnimi ukrepi, z mehanizmi za nenehne inovacije in zagotavljanje prihodnosti razvojnih dogodkov, ki ga vzpostavljamo v projektu: Po eni strani se tako v projektu osredotočamo na razvoj okoljsko bolj trajnostnih prihodnosti, po drugi strani pa na razvoj ukrepov za večjo vključenost in dostopnost naših prireditev. Te vrednote projekta so še dodatno razširjanje z javnim razpisom za zeleno in vključujočo mobilnost, ki pomagajo povezovati podobne hibridne prireditve oblike dogodkov zunaj našega konzorcija.

Kolofon

Ivedba osmih projektov, ki so izbrani na podlagi poziva Rewilding Cultures Mobility Open Call poteka v sklopu projekta Rewilding Cultures, ki je sofinanciran s strani programa Evropske unije Ustvarjalna Evropa.